STRONA ARCHIWALNA
Instytut Technologii Elektronowej
hbar
Kliknij, aby otrzymac polska wersje językowa Click here for English Language O Instytucie Organizacja i dzialalnosc Projekty Europejskie Fundusze strukturalne Zamowienia_Publiczne Tu znajdziesz numer telefonu i adres poczty elektronicznej osoby, której szukasz Biuletyn Informacji Publicznej ISO 9001
hbar
Oddział Piaseczno - Zakład Technologii Mikrosystemów
(mający status Oddziału Zamiejscowego ITE w Piasecznie)
CZYTAJ TO!
W maju 2006, dzięki detektorom opracowanym i wykonanym w ITE, które wykorzystano w doświad-czeniach w Dubnej (Rosja) po raz pierwszy w historii zarejestrowano atomy pierwiastka 112-283.
czytaj więcej
O NAS
clean room Zakład Technologii Mikrosystemów i Technologii Nanostruktur Krzemowych zlokalizowany jest w Piasecznie koło Warszawy, jest częścią Istytutu Technologii Elektronowej. Instytut jest czołowym polskim centrum badawczo-rozwojowym skupiającym się na technologii i elektronice półprzewodnikowej. Misją ITE jest prowadzenie podstawowych i zaawansowanych badań mających na celu komercjalizację innowacyjnych mikro i nanotechnologii, a także ich zastosowania w dziedzinie mikroelektroniki, optoelektroniki, fotoniki i mikrosystemów.

Celem badań jest rozwijanie aktywności zakładu i zapewnienie komunikacji między przemysłem a nauką. W celu zapewnienia dostępu do zaawansowanych technologii krzemowych opartych na heterogenicznych (różnorodnych) mikro- i nanoprzyrządach. Obszar prac badawczo-rozwojowych obejmuje duży zakres technologii od krzemowych detektorów promieniowania widzialnego i jonizującego poprzez układy scalone do czujników i mikrosystemów ze specjalnym uwzględnieniem różnych technologii i przyrządów dla interdyscyplinarnych zastosowań. Znaczące wyniki osiągnięto w kooperacji z naszymi partnerami w badaniach nad mikro- i nanotechnologią opartą na czujnikach i sondach, które wprowadziły nas w fascynujący świat nanotechnologii.