STRONA ARCHIWALNA
Instytut Technologii Elektronowej
hbar
Kliknij, aby otrzymac polska wersje językowa Click here for English Language O Instytucie Organizacja i dzialalnosc Projekty Europejskie Fundusze strukturalne Zamowienia_Publiczne Tu znajdziesz numer telefonu i adres poczty elektronicznej osoby, której szukasz Biuletyn Informacji Publicznej ISO 9001
hbar
Zakład Projektowania Układów Scalonych i Systemów Elektronicznych
O NAS
projektowanie us Zakład Projektowania Układów Scalonych i Systemów ITE mieści się w Warszawie, przy Al. Lotników 32/46, w budynkach VI i VII. Projektowaniem układów scalonych zajmujemy się od początku lat 70-tych ubiegłego wieku. Współpracowaliśmy bardzo blisko z Fabryką Półprzewodników Tewa, stanowiąc, de facto, jej zaplecze badawczo-rozwojowe. Wykonaliśmy szereg projektów produkowanych układów scalonych. Realizowaliśmy także projekty, których produkcja małoseryjna wykonywana była na linii technologicznej w ITE.

Dzięki uczestnictwu w programie Europractice mamy dostęp, na zasadach niekomercyjnych, do oprogramowania niezbędnego dla prowadzenia naszej podstawowej działalności w zakresie projektowania układów scalonych (Cadence, Synopsys, Xilinx), a także możliwość realizacji naszych projektów układów scalonych w wielu technologiach, w tym nanometrowych.

Prowadzimy prace badawcze i rozwojowe w zakresie projektowania układów scalonych i systemów mikroelektronicznych, które stanowią o innowacyjności i konkurencyjności wielu wyrobów przemysłowych.

Aktualnie, główne prace badawcze związane są z następującymi zagadnieniami:
- integracji systemów heterogenicznych,
- układów realizujących transmisję danych w systemach komunikacji bezprzewodowej,
- emisji elektromagnetycznej układów scalonych i ich odporności na zakłócenia zewnętrznych pól elektromagnetycznych,

Realizujemy także projekty specjalizowanych układów scalonych na zamówienie w różnych technologiach . CMOS, BiCMOS, SOI.