STRONA ARCHIWALNA
Instytut Technologii Elektronowej
hbar
Kliknij, aby otrzymac polska wersje językowa Click here for English Language O Instytucie Organizacja i dzialalnosc Projekty Europejskie Fundusze strukturalne Zamowienia_Publiczne Tu znajdziesz numer telefonu i adres poczty elektronicznej osoby, której szukasz Biuletyn Informacji Publicznej ISO 9001
hbar
   
O Instytucie
Informacja_ogolna
Historia Instytutu
Nagrody
Osiagniecia
Oferta
Materiały promocyjne
Biblioteka
Lokalizacja
StrategiaHR




PROJEKTY
Logo Pol-HEMT Logo Pol-HEMT
MNSDIAG InTechFun
Centrum Nanofotoniki
Smart Frame
NANOHEAT Logo
MINTE Logo

ITE jest członkiem:
MATERIAŁY PRASOWE
Lab4MEMS II: Mikromechaniczne technologie optyczne dla czujników i smartfonów przyszłości 2015-04-15
Lab4MEMS II: Mikromechaniczne technologie optyczne dla czujników i smartfonów przyszłości Smartfony, tablety i inny przenośny sprzęt elektroniczny zyskają niedługo nowe, spektakularne wizualnie funkcje - dzięki mikromechanicznym i optoelektronicznym urządzeniom MOEMS. Masowe wytwarzanie układów MOEMS stanie się możliwe po uruchomieniu pilotażowej linii produkcyjnej, powstającej w ramach europejskiego projektu Lab4MEMS II. W pracach uczestniczy warszawski Instytut Technologii Elektronowej.

Więcej | PDF Polski 
Pierwiastek 117 potwierdzony dzięki krzemowym detektorom z ITE 2014-05-05
Pierwiastek 117 potwierdzony dzięki krzemowym detektorom z ITE Poszukiwania sztucznie wytworzonych atomów pierwiastka o liczbie atomowe 117, prowadzone w niemieckim ośrodku akceleratorowym w Darmstadt, zakończyły się spektakularnym sukcesem. Ważną rolę odegrały w nim krzemowe detektory paskowe z Instytutu Technologii Elektronowej w Warszawie.

Więcej | PDF Polski | English version | PDF English
SMART FRAME: Innowacyjne technologie Europy czekają na firmy 2012-12-12
SMART FRAME Innowacyjne technologie Europy czekają na firmy Europa Środkowa dąży do usprawnienia transferu wysoko rozwiniętych technologii do przemysłu. Jednym z kroków w tę stronę jest projekt SMART FRAME, nowe przedsięwzięcie realizowane przez siedmiu partnerów naukowych i przemysłowych z pięciu państw regionu.

Więcej | PDF Polski 
Detektory paskowe z ITE tropią najcięższy pierwiastek 2012-05-29
Detektory paskowe z ITE tropią najcięższy pierwiastek Krzemowe detektory cząstek alfa, opracowane i zbudowane w Instytucie Technologii Elektronowej w Warszawie, otrzymały Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Półprzewodnikowe przyrządy rozpoczęły już pracę w ośrodku badań jądrowych w Darmstadt, w eksperymencie, którego jednym z celów jest wyprodukowanie pierwszych jąder jeszcze nieodkrytego pierwiastka o liczbie atomowej 120.

Więcej | PDF Polski | PDF English
Mikrofluidyka: Krzemowe zawory pracują przy dużych ciśnieniach 2012-01-11
Krzemowe zawory pracują przy dużych ciśnieniach W Instytucie Technologii Elektronowej w Warszawie skonstruowano dwa rodzaje zaworów przeznaczonych do stosowania w urządzeniach mikrohydraulicznych. Elementy czynne zaworów wykonano z krzemu z użyciem zaawansowanych technologii używanych w produkcji układów półprzewodnikowych. Nowe mikrozawory mogą pracować z cieczami i gazami znajdującymi się pod bardzo dużym ciśnieniem.

Więcej | PDF Polski | English version | PDF English
Trzykrotny wzrost mocy laserów kaskadowych 2011-12-14
Trzykrotny wzrost mocy laserów kaskadowych Lasery kaskadowe to najmłodsza odmiana laserów półprzewodnikowych, znajdująca się dopiero na progu komercjalizacji. W Instytucie Technologii Elektronowej w Warszawie opracowano technologię produkcji laserów kaskadowych, pracujących w zakresie średniej podczerwieni, o mocy w impulsie trzykrotnie przewyższającej dotychczasowe konstrukcje. Nowe urządzenia otwierają drogę do obiecujących zastosowań przemysłowych i medycznych.

Więcej | PDF Polski | English version | PDF English
Grudzień 2024
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara

ZAKŁADY NAUKOWE
PARTNERZY
LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO