STRONA ARCHIWALNA
Instytut Technologii Elektronowej
hbar
Kliknij, aby otrzymac polska wersje językowa Click here for English Language O Instytucie Organizacja i dzialalnosc Projekty Europejskie Fundusze strukturalne Zamowienia_Publiczne Tu znajdziesz numer telefonu i adres poczty elektronicznej osoby, której szukasz Biuletyn Informacji Publicznej ISO 9001
hbar
Oddział Kraków - Zakład Mikroelektroniki


O NAS
clean root Zakład Mikroelektroniki zlokalizowany jest w Oddziale Instytutu Technologii Elektronowej w Krakowie. Instytut jest czołowym polskim centrum badawczo-rozwojowym skupiającym się na technologii i elektronice półprzewodnikowej. Misją ITE jest prowadzenie podstawowych i stosowanych badań mających na celu komercjalizację innowacyjnych mikro i nanotechnologii, a także ich zastosowania w dziedzinie mikroelektroniki, optoelektroniki, fotoniki i mikrosystemów. Zakład Mikroelektroniki jest wiodącym w Polsce centrum badawczym w obszarze technologii warstw grubych na podłożach ceramicznych i polimerowych.

Obszar prac badawczo - rozwojowych obejmuje szeroki zakres; od opracowań technologii i charakteryzacji materiałów i kompozytów ceramicznych, kompozytów polimerowych, poprzez technologie lutowania bezołowiowego i mikromontażu do projektowania czujników, układów i systemów elektronicznych przeznaczonych do stosowania w medycynie, w instalacjach fotowoltaicznych, w systemach ochrony środowiska, w aparaturze pomiarowej i badawczej. W najbliższej przyszłości planuje się intensywny rozwój technologii i aplikacji modułów LTCC (Low Temperature Ceramic Cofired - niskotemperaturowa współwypalana ceramika) i wejście w świat drukowanej elektroniki organicznej.