STRONA ARCHIWALNA
Instytut Technologii Elektronowej
hbar
Kliknij, aby otrzymac polska wersje językowa Click here for English Language O Instytucie Organizacja i dzialalnosc Projekty Europejskie Fundusze strukturalne Zamowienia_Publiczne Tu znajdziesz numer telefonu i adres poczty elektronicznej osoby, której szukasz Biuletyn Informacji Publicznej ISO 9001
hbar
   
O Instytucie
Informacja_ogolna
Historia Instytutu
Nagrody
Osiagniecia
Oferta
Materiały promocyjne
Biblioteka
Lokalizacja
StrategiaHR




PROJEKTY
Logo Pol-HEMT Logo Pol-HEMT
MNSDIAG InTechFun
Centrum Nanofotoniki
Smart Frame
NANOHEAT Logo
MINTE Logo

ITE jest członkiem:
WIADOMOŚCI
Połączenie Łukasiewicz-ITE i Łukasiewicz-ITME. Utworzenie Łukasiewicz-IMiF 2020-10-01
1 października 2020 roku na mocy Uchwały Nr 10/2020 Rady Centrum Łukasiewicz (z dnia 18 września 2020 r.) nastąpiło połączenie dwóch instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz: Instytutu Technologii Elektronowej (Łukasiewicz – ITE) oraz Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (Łukasiewicz – ITME). W wyniku połączenia utworzony został Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki (Łukasiewicz-IMiF). Informujemy, że jest to ostatnia wiadomość na stronie internetowej Łukasiewicz - Instytutu Technologii Elektronowej.
Łukasiewicz-ITE otrzymał od NCBR środki na realizację międzynarodowego projektu OxyGaN w ramach m-era.NET 2020-09-18
Miło nam poinformować, że Łukasiewicz-ITE otrzymał od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju środki na realizację międzynarodowego projektu: „Zwiększenie wydajności niebieskich i niebiesko-fioletowych diod laserowych opartych na azotku galu przez inżynierię kontaktów omowych między azotkami i tlenkami / Efficiency enhancement in GaN-based blue to blue-violet LDs by engineered nitride-oxide ohmic contacts - OxyGaN". Decyzja o finansowaniu jest wynikiem rekomendacji do finansowania w konkursie międzynarodowym m-era.net 2019. Kierownikiem projektu jest dr hab. Michał Borysiewicz.

Łukasiewicz-ITE otrzymał środki na opracowanie szybkich testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 2020-08-26
Miło nam poinformować, że Łukasiewicz-ITE otrzymał z Agencji Badań Medycznych środki na realizację projektu „Czujniki do szybkiego i bezinwazyjnego wykrywania SARS CoV 2 na wczesnym etapie zakażenia (COVSENSE)". Kierownikiem projektu jest dr inż. Joanna Jankowska-Śliwińska.

test na koronawirusa

Celem projektu jest opracowanie szybkich i wysokoczułych testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, których zasada działania będzie polegała na wykrywaniu obecności strukturalnych białek wirusa (glikoprotein S (spik ...

Łukasiewicz kontynuuje prace nad wzmocnieniem potencjału komercjalizacyjnego. Wkrótce kolejna konsolidacja 2020-08-20
Trwają ostatnie prace nad połączeniem należących do Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Technologii Elektronowej (Łukasiewicz – ITE) oraz Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (Łukasiewicz – ITME). Konsolidacja, której celem jest wzmocnienie potencjału komercjalizacyjnego Łukasiewicza i rozwój nowych kierunków badawczych, zaplanowana została na 1 października br. Do jej przeprowadzenia wymagana jest jeszcze zgoda Rady Centrum Łukasiewicz.

Inżynieria materiałowa, elektronika, fizyka i chemia to główne obszary działalności Łukasiewicz – ITE oraz Łukasiewicz – ITME, instytutów, należących do czołowych jednostek badawczo – rozwojowych w Polsce. W ciągu ostatnich 6 lat Instytuty zaa ...

Dr inż. Piotr Guzdek powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Badawczych Łukasiewicz-ITE 2020-08-06
Miło nam poinformować, że z dniem 5 sierpnia 2020 roku decyzją Prezesa Centrum Łukasiewicz na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Badawczych Łukasiewicz–ITE został powołany dr inż. Piotr Guzdek.

dr inż. Piotr Guzdek

Dr inż. Piotr Guzdek ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie (2003) oraz studia doktoranckie (2008) na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, specjalność: Fizyka Ciała Stałego.

W 2008 roku rozpoczął pracę w Instytucie Technologii Elektronowej. W latach 201 ...

Łukasiewicz-ITE wśród 41 partnerów realizujących finansowany przez Komisje Europejską projekt DIH-WORLD 2020-07-10
Właśnie wystartował finansowany przez Komisję Europejską projekt DIH-WORLD mający na celu rozwijanie współpracy z europejskimi zespołami tworzącymi Huby Innowacji Cyfrowych, tj. organizacje mające na celu rozwijanie współpracy z przemysłem i wspieraniu go w cyfryzacji ich produktów lub procesów. Działania rozwijane w tym przedsięwzięciu maja na celu z jednej strony - wesprzeć działania w kierunku znalezienia odbiorcy przemysłowego a z drugiej - kształtowania obrazu naszego Instytutu jako jednostki aktywnej w obszarze cyfryzacji.

Łukasiewicz-ITE jednym z 37 realizatorów projektu CHARM (ECSEL JU) 2020-06-30
Łukasiewicz-ITE jest jednym z 37 realizatorów rozpoczętego w czerwcu projektu "Inteligentne systemy elektroniczne przeznaczone do eksploatacji w trudnych warunkach środowiskowych do zastosowań w IoT i AI" /ang. "Challenging environments tolerant Smart systems for IoT and AI" (akronim: CHARM).

CHARM

Projekt CHARM ECSEL JU ma na celu opracowanie przemysłowych rozwiązań IoT o zwiększonej tolerancji na trudne warunki przemysłowe. W ramach projektu zostaną opracowane rozwiązania dedykowane takim zagadnieniom p ...

Archiwum wiadomości
Kwiecień 2024
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

ZAKŁADY NAUKOWE
PARTNERZY
LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO